Fotowoltaika

Oszczędź ENERGIĘ i pieniądze! Zainwestuj w instalację fotowoltaiczną!

 • Płacisz duże rachunki za prąd?
 • Martwią Cię ciągłe podwyżki cen energii elektrycznej?
 • Chcesz obniżyć koszty utrzymania gospodarstwa domowego?

Rynek ogniw fotowoltaicznych rozwija się na świecie w błyskawicznym tempie. Zamiana energii  słonecznej w energię elektryczną to nie tylko korzyść dla środowiska, ale i sposób na wymierną oszczędność dla domowego budżetu. Najnowsze technologie grzewcze dają możliwość ogrzewania domu oraz wody użytkowej prawie za darmo! – Wystarczy zainwestować w Odnawialne Źródła Energii, takie jak panele solarne wytwarzające prąd oraz pompa ciepła. Takie rozwiązania gwarantują bardzo niskie koszty eksploatacji.

Ogniwo fotowoltaiczne (inaczej słoneczne, solarne bądź fotoogniwo) to krzemowa płytka półprzewodnikowa, która umożliwia zamianę energii pozyskiwanej z promieni słonecznych w prąd. Mimo iż Polska nie należy do grona oczywistych potentatów solarnych, jak słoneczne Włochy czy Hiszpania, to zarówno nasz klimat, jak
i warunki nasłonecznienia świetnie nadają się do pozyskiwania naturalnej energii. Dzięki temu systemy fotowoltaiczne cieszą się w naszym kraju coraz większym powodzeniem.

Powody, dla których  warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną:

 1. PROSUMENT – czyli producent i konsument zielonej energii – wiele mówi się o rosnącym zanieczyszczeniu środowiska, tym czasem produkcja prądu z energii odnawialnej pomaga chronić środowisko naturalne, a więc nasze zdrowie.
 2. Osiągniesz energetyczną niezależność. Produkując prąd samodzielnie – z użyciem własnej instalacji fotowoltaicznej – zyskujesz energetyczną autonomię. Nie musisz więcej martwić się podwyżkami cen prądu, ponieważ energia słoneczna jest całkowicie darmowa!
 3. Zaoszczędzisz. Rachunki za energię elektryczną zmniejszą się w skali roku nawet o 80%! Oznacza to, że przeciętne gospodarstwo domowe może zaoszczędzić rocznie nawet 1600 zł – to około 130 zł miesięcznie!
 4. Zyskasz jeszcze możliwość dodatkowego zarobku!Produkując prąd, możesz odsprzedać jego nadwyżki dostawcom energii i zyskać tym samym dodatkowe źródło dochodu! (dot. firm)
 5.  Otrzymasz 25 lat gwarancji. Producent systemów fotowoltaicznych gwarantuje, że przez kolejne 25 lat uzyskasz energię na poziomie co najmniej 80%.
 6.  Nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów eksploatacyjnych urządzeń – i to przez cały okres ich użytkowania.
 7. Wykonasz montaż paneli bez zbędnych formalności. Montaż paneli o mocy do 50kW nie wymaga pozwolenia na budowę.
 8. Twoja inwestycja zwróci się w krótkim czasie! Już po ok 7-10 latach,
 9. Podniesiesz wartość swojej nieruchomości. Przyjazne środowisku i oszczędne rozwiązania znacznie podnoszą wartość rynkową każdego domu.

Zasady działania systemu rozliczeń z siecią energetyczną:

Instalacja fotowoltaiczna po zamontowaniu jest podłączana do sieci, która działa jak swoisty akumulator energii. Rozliczenia reguluje „Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energi z lipca 2016r”, która mówi że, nadprodukcja wytworzona przez elektrownie słoneczną jest przesyłana do sieci i kumulowana w niej, a w momencie gdy nasza elektrownia słoneczna nie produkuje wystarczającej ilości energii elektrycznej odbieramy wcześniej oddaną energią z sieci w 80 %., czyli np. za 1000 kWh oddanych do sieci odbierzemy 800 kWh – dotyczy to instalacji do 10 kW (w przypadku instalacji powyżej 10 kWp rozliczenia są realizowane w stosunku 70%, czyli za 1000 kWh oddanych do sieci odbierzemy 700 kWh)

Zadbaj o środowisko i czerp energię ze słońca!

Zapraszamy do sprawdzenia warunków finansowania Państwa instalacji!

Możliwość sfinansowania inwestycji na raty z preferencyjnym oprocentowaniem.

Więcej informacji pod nr tel. 533-390-660 lub kontaktując się z nami e-mailowo pod adresem: biuro@eco-solution.pl